Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

alban7314

Wasze czasy na baterii z rożnymi ustawieniami Amazfit Pace

Rekomendowane odpowiedzi

Mój czas pracy na baterii bez gps  z włączonym bluetooth z synchronizacją i sprawdzaniem samemu pulsu raz dziennie na rom. PACEfied 1.2.48 5dni 20godzin i zostało 19% baterii :

Screenshot_2018-01-08-07-35-01-234_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie w takiej konfiguracji ledwo 4dni anczasami nawet nie, tylko mam niestandardową tarcze a ostatnio ktoś twierdził że wtedy szybciej pada

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem takie porównywanie nie ma kompletnego sensu, choćby dla tego, że: 

różna ilość powiadomień

różna ilość wybudzania zegarka (podświetlanie) przy ruchu ręki.

itp. itd

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie od 2 tygodni ledwo dobę wytrzymuje, a wcześniej około 5 dni, już zmieniałem Romy i nic nie pomaga, miał ktoś tak?? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Właśnie miałem poruszyć ten temat a tu nawet odpowiedni wątek powstał.

Też chciałbym się dowiedzieć ile innym wytrzymuje bateria. Czytałem opinie w Internecie, że około 5 dni przy sporadycznym używaniu gps. Mi bez gps wyciągał niecałe 5 dni...

Dziś pierwszy raz biegałem 30 minut i procent baterii spadł o 20%. W ustawieniach pokazuje się, że żywotność baterii w trybie sport to 35 godzin przy pełnym naładowaniu a mi wychodzi 1/7 tego... Do tego dochodzi kolejne 25% normalnego dobowego rozładowywania i bateria starcza ledwo na dwa dni. Jakbym pobiegał godzinę to pewnie do końca drugiego dnia by nie dociągnął... Czy to normalne?

Edytowane przez Albin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@goblin1

Zrób zrob mały test. Wyłącz GPS na noc w telefonie i porównaj zużycie baterii. Może to wcale nie wina zegarka.

@Albin

Mam ROM pf i przy normalnym użytkowaniu - powiadomienia, budzik sporo powiadomień o połączeniach w czasie dnia, bez użytkowania w trybie sport - wytrzymuje mi ok 5 dni. Jeśli jednak zacznę co kilka godzin bawić się apką amazfitwatch w telefonie oraz zegarkiem, bateria wytrzymuje 3 dni. To wszystko zależy od użytkownika i na pewno od tego co masz w telefonie. Śmietnik w systemie tel = możliwe częste wybudzanie zegarka i drenaż baterii. Sam się o tym na początku przekonałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
35 minut temu, Axon napisał:

@goblin1

Zrób zrob mały test. Wyłącz GPS na noc w telefonie i porównaj zużycie baterii. Może to wcale nie wina zegarka.

ale ja nie mam włączonego gps, no chyba że po wgraniu PF (chociaż teraz powróciłem do oryginału wer. eng.) gps uruchamia się z automatu ? Jak to sprawdzić ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sorry, chodziło mi o BT.

GPS w zegarku włącza się tylko podczaszy treningu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

próbowałem, po naładowaniu do 100% wyłączyłem bt w tel. zegarek w tryb samolotowy i w ciągu 1 h zeszło 1% - przy włączonym schodzi 3.5 - 4% /h. Na xda proponują naładować do 100% i wyłączyć zegarek na dzień lub 2, ponoć niektórym wraca do normy, spróbować nie zaszkodzi. Coś nie tak jest z tym zegarkiem na XDA bardzo dużo osób ma to sam, jest 13 stron z opisem tego problemu.  :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

8 godzin od odłączenia od ładowarki.

W tym czasie kilkadziesiat powiadomień (w większości pogoda i ruch z Googla), dużo jeździłem autem więc częste wybudzanie przez obrót nadgarstka. I zeszlo 5% baterii.

Podczas godzinnego treningu z włączonym bt, GPS i pomiarem tętna schodzi mi około 10%.

IMG_20180108_220920.png

Edytowane przez siwyjac

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A u mnie ja na poniższym screenie, tak mam niemal zawsze

Screenshot_2018-01-08-23-02-12-322_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Moje wyniki:

1. 6 pełnych dób i nadal bateria 9% przy aktywności z GPS po 90 minut co drugi dzień (czyli 3 takie aktywności w trakcie pomiaru) i do tego synchronizacja z telefonem raz na dobę (na to szło mi za każdym razem po 3-4%)

2. Około 10 pełnych dób bez aktywności z GPS (tylko liczenie kroków + monitorowanie snu) bez żadnej synchronizacji z telefonem - na razie jeszcze robię ten test ale po 5 dniach widzę, żę idzie około 9-10% na dobę.

Ja już pisałem w innym wątku ja porównuję gdy zegarek jest non-stop w trybie samolotowym (BT+WiFi odcięte na zegarku) bo IMHO tylko wtedy jest jakiś "wspólny mianownik" do porównań między ludźmi. Bez tego każdy otrzymuje różną ilość powiadomień a po drugie dochodzi jeszcze wpływ współpracy z danym telefonem/systemem (na XDA ludzie piszą że z wieloma telefonami wiele energii idzie na połączenie BT pomimo tego, że teoretycznie i zegarek i telefon mają BT Low Energy, czasem pomaga zmiana nie telefonu ale samego systemu np. z Androida od Samsunga na czystego typu LineageOS).

Kolejna kwestia to zużywanie baterii przez "zabawy" przy aktywnym wyświetlaczu, wtedy na pewno idzie dużo więcej baterii. Ja tego nie robię porównując bo normalnie nie robi się tego tylko wybiera się tarczę na której jest wszystko co potrzebne i jej się używa.

Ostatnia kwestia to tacza standardowa - robiłem porównania i przy założeniach jak wyżej zawsze wychodziło mi, że przy tarczy niestandardowej zużycie baterii jest 2,5-3 razy większe niż przy standardowej (2% w porównaniu do 5-6% na 8h testu). Porównywałem tarczę Eternal Moment z kilkoma ściągniętymi z sieci. Prawdopodobnie kod obsługujący pliki WFZ jest dużo mniej optymalny niż wbudowane tarcze, które nie są plikami WFZ i mają nawet inne zasoby niż pliki WFZ, mam wrażenie że też optymalizowane (np. innego formatu tła, inne pliki ze wskazówkami).

Edytowane przez Lector
Poprawka literówek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W jaki sposób włączacie/wyłączacie Bluetooth i GPS? Przez zmianę trybu sport?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hejka

Czy ktoś po ostatnim update ROMu fabrycznym też tak ma że jedna noc i po akumulatorze, wcześniej trzymał 3-5 dni w zal od intensywności użytkowania, a teraz od 3 dni nawet z 86% przez noc do zera potrafi się wyładować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta