Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

IP67 Pace a woda


Lector

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • 5 miesięcy później...
W dniu 8.01.2018 o 23:31, Artmaniak napisał:

Proponuję Wam wykonać test szczelności.... obudowy zegarka

Bez obaw - nie za pomocą wody ;)

włącz kompas - jak już skalibrujesz i będziesz widział tarczę kompasu - tapnij na nią,

pojawią się współrzędne lokalizacyjne i wiadomo - ciśnienie powietrza

sprawdź czy pod naciskiem tarczy rośnie Ci ten parametr - jeśli tak - to masz w miarę szczelną obudowę - jeśli nie to nie i raczej omijaj umywalki , wanny i ... aquaparki

proste. sprawdźcie. napiszcie jak u Was z ciśnieniem ;)

 

 

20180108_232527.jpg

20180108_232555.jpg

Witam. Czy na ten test ma wpływ założone szkło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak już niektórzy wiedzą uszkodziłem swojego drugiego Pace.

Pierwszy padł mi na basenie.

Z drugim problemy zaczęły się po upalnym dniu, którego to grzebałem w samochodzie - nie muszę pisać iż temperatura była jeszcze wyższa.

Zegarek zaczął trzymać dobę, dwie (wszystkie pozostałe funkcję działały poprawnie) wstępnie myślałem ze zaszkodził mu upał. Ale doszedłem do wniosku ze zalałem go potem.

Dlatego też zgłosiłem reklamacje w GearBest gdzie zakupiłem oba zegarki. napisali mi swoje kazania, jak go naładować ble, ble.

Chcąc przyspieszyć rozwój sytuacji postanowiłem sprawdzić jego IP67, przypomnę co ono oznacza.

Cytat

Co oznacza IP67?

IP67 to najniższy stopień ochrony, jaki powinien brać pod uwagę użytkownik chcący kupić wodoszczelne urządzenie. Taki zapis oznacza, że obudowa jest całkowicie pyłoszczelna, a podzespołom w żaden sposób nie powinno zagrozić „krótkotrwałe zanurzenie w wodzie”. Pod tym ostatnim określeniem kryje się zanurzenie przez maks. 30 minut na głębokość 1 m (powyżej spodu).

Znak IP67 oznacza zatem, że gdy smartfon lub inne urządzenie przypadkowo wpadnie do kałuży czy brodzika na basenie i w podobnych sytuacjach, nie powinno dojść do awarii. Aby mieć większą pewność, należy wybrać urządzenie z oznaczeniem IP68…

Tak więc poszedłem do laboratorium, moja domowa kuchnia :P i przeszedłem do testów.

Mój przyrząd pomiarowy:

IMG_20180910_101509.jpgIMG_20180910_101524.jpg

Wlałem wody jakieś 3,5-4 cm i włożyłem do niego Pace, który i tak nie leżał na samym dnie tylko lewitował na opasce.

Czas jaki przeleżał to 5 minut i tylko tyle wystraszyło aby padł do końca.

Co padło?

  • pierwsze co było widoczne to ekran
  • kompas, a co za tym idzie GPS
  • no i wspomniana bateria, czy też układ ładowania

W poprzednim, który padł na basenie:

  • bateria (układ ładowania)
  • pulsometr

IMG_20180910_094442.jpg

Aktualnie na drugim, ten z prawej pojawiła się biała plama na ekranie.

 

Więc tak naprawdę jest to zegarek sportowy, którego możemy zalać własnym potem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lector przypiął ten temat
  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.01.2018 o 09:50, pawelpk napisał:

Czyli Amazfit nie nadaje się  do żadnego zanurzenia. Co do sklepów ja kupiłem w sklepie xiaomi4you.pl i niestety tam mają  totalną wyjebkę na klienta- nie odbierają  telefonów.

Odpukać w niemalowane, tfu tfu,  mam Pace od listopada, biorę w nim prysznic, rower (pot i para bo zima) ale w basenie nie pływam. Jak na razie nie ma żadnych problemów.

Edytowane przez gl4zek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Lector odpiął ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...